LV · RU · EN

psiho

analitikis

.lv


Arkādijs Pancs 1955-2013
Rīga, Latvija
psihoanalītiķis, psihoterapeits, psihiatrs

     Dialogi    ·    Psihoterapija    ·    Psihoanalīze    ·    cv    ·    Domas

CV

Psihoanalitikis Dzimis Rīgā 1955.gadā, šeit arī beidzis vidusskolu, pēc tam 1979.gadā Rīgas Medicīnas institūta ārstniecības fakultāti un ieguvis ārsta psihiatra specialitāti.

No 1979. līdz 1982.gadam strādājis par ārstu psihiatru Jelgavas psihiatriskajā slimnīcā , no 1982. līdz 1989. – Rīgas psihiatriskajā slimnīcā. Savas ārsta prakses pirmajos gados regulāri dežurēja uzticības tālruni un atbildēja cilvēkiem, kuri bija nonākuši dažādās krīzes situācijās. No 1990. līdz 1993. apvienojis psihiatra un ārsta psihoterapeita darbu, bet no 1993.līdz 1995. vadījis Rīgas psihiatriskās slimnīcas psihoterapijas un psiholoģijas nodaļu.

No 1996. līdz pat šodienai – ārsta privātprakse.

Izglītība psihoterapijā

1980.gadā mācījies Valsts ārstu pilnveidošanas institūtā, ieguvis ārsta psihoterapeita specialitāti.1988.gadā turpat apmeklējis kvalifikācijas paaugstināšanas kursus. Semināros izpētījis dažādas psihoterapijas metodes – grupu psihoterapiju, geštaltterapiju, ģimenes psihoterapiju.

No 1991.gada turpinājis padziļinātas apmācības psihodinamiskajā psihoterapijā, kurus organizēja Eskilstunas koledža (Zviedrija), un tālāk – kursos, kurus organizēja Stokholmas Karalinskas institūts (Zviedrija).

Izglītība psihoanalīzē

No 2001. līdz 2005. mācījies Han Groen-Prakken Psihoanalītiskajā institūtā, kas izveidots kopīgi ar Starptautisko Psihoanalītisko Asociāciju un Eiropas Psihoanalītisko Asociāciju. The Han Groen-Prakken Psychoanalytical institute for Eastern Europe (International Psychoanalytical Association and European Psychoanalytical Federation).
Četrus gadus studējis psihoanalīzes teoriju un praksi Amsterdamā. Četrus ar pusi gadus izgājis profesionālu personīgo treniņ-psihoanalīzi Lietuvā. Personīgs treniņ-analītiķis  - ārste Stase Meskauskene.

2005.gadā pabeidzis mācības un saņēmis psihoanalītiķa sertifikātu. Ir pilntiesīgs  Starptautiskās Psihoanalītiskas Asociācijas biedrs. Direct member of International Psychoanalytical Association. No 2006. gada ir Holandes Psihoanalītiskas Biedrības sastāvā. Corresponding member of Dutch Psyhoanalytical Society.

2008.gadā saņēmis atļauju strādāt Latvijā par treniņ-analītiķi ar tiem ārstiem un psihologiem, kuru izvēlētā profesija ir psihoanalīze. (permission to conduct training analysis in Latvia).

Pedagoģiskais darbs
 
Pasniedzējs. Topošo psihiatru (ārstu-rezidentu) apmācību cikls "Psihoterapija psihiatriskajā klīnika"

Zinātniskais darbs

PIEE (Han Groen-Prakken Psihoanalītiskais institūts priekš Austrum Eiropas) zinātniskais projekts sadarbībā ar EPF (Eiropas Psihoanalītisko Federācija): Psihoanalītiskais treniņš dažžādos apmācību formātos - pieredze un rezultāti. Grupas dalībnieks.  

Sabiedriskās aktivitātes

Laika posmā, kad tika veidota Latvijas psihoterapija, aktīvi strādājis Latvijas psihoterapeitu asociācijā. Bija Sertifikācijas komisijas priekšsēdētājs, pēc tam līdz 2001. gadam – Latvijas psihoterapeitu asociācijas priekšsēdētājs. Bijis Latvijas praktiskās psihoanalīzes kā zinātnes un ārstēšanas metodes ieviešanas celmlauzis, kopā ar kolēģiem organizējis apmācības seminārus un nodarbības, kurus vadīja labākie Eiropas un pasaules psihoanalītiķi. Patlaban ļoti daudz laika velta psihoanalīzes ideju tuvināšanai mūsu ikdienas dzīvei.

No 2012 gada janvāra mēneša - Apmācību komitejās priekšsēdētājs (topošo psihoanalītiķu apmācība) Igaunijas-Latvijas Psihoanalīzes Grupā (IPA - Starptautiska Psihoanalīzes Asociācija)

Personīgā dzīve
Precējies. Dēlam 32 gadi.